به شما توصیه می کنیم که کولر گازی را متناسب با فضای منزل خود انتخاب کنید.
کولرها بر اساس یک طبقه بندی کلی از ۱۲۰۰، ۱۸۰۰ و ۲۴۰۰ BUT در اختیار شما قرار داده می شوند.
هر چقدر این عدد بزرگ تر باشد قدرت سرمایشی آن نیز بالاتر می رود، زیرا توان آن بالاتر است.
به همین خاطر شما باید متناسب با محیط، کولر گازی با قدرت مناسب را تهیه کنید.
بر فرض برای یک اتاق خواب کوچک اگر کولر گازی قوی استفاده شود باید همیشه روی دور کم باشد یا اینکه آن را خاموش کنیدف زیرا سرمای آن برای شما لذت بخش نخواهد بود.
در کنار این مهم این سری از کولرها هزینه برق مصرفی بیشتری را به خود اختصاص داده اند به همین خاطر اگر متناسب با محیط به درستی انتخاب نشوند بار هزینه مصرفی شما نیز بیشتر از حد معمول تخمین زده می شود.
شما می توانید ابعاد اتاق خود را با فروشندگان کولر گازی در میان بگذارید و پس از یک مشاوره اصولی و صحیح دست به انتخاب بزنید.


باید و نبایدهای که برای خرید کولر گازی باید دانست؟


کولر گازی ها عموماً با یک شکل و اندازه استاندارد تهیه و تولید می شوند و تفاوت چندانی در شکل ظاهری آن مشاهده نمی شود.
به همین خاطر شما قبل از خرید باید مسائلی را که مرتبط با کارایی و عملکرد بهتر این دستگاه در منزل شما باید دنبال شود را مد نظر قرار دهید.
در زمان نصب باید از یک فرد متخصص و حرفه ای در این راستا کمک بخواهید تا فرایند نصب در طی گذر زمان سبب آسیب رسیدن به کولر شما نشود.
استفاده از مواد ضد زنگ یکی دیگر از مزیت های است که در زمان تولید و ساخت کولر گازی مورد استفاده قرار می گیرد.
به همین خاطر سبب بالا رفتن عمر دستگاه و تبادل سریع سرما و کاهش راندمان و مصرف انرژی می شود.
برخی از اسپلیت ها علاوه بر قابلیت سرمایشی گرمایشی زا نیز هستند به همین خاطر از یک شیر برقی و یک المنت اضافه نیز بهره برده اند.


دسته بندی کولرهای گازی بر اساس نوع آب و هوا


اگر آب و هوای ایران را در یک دسته بندی کلی مورد بررسی قرار دهیم می توانیم به آب و هوای گرم و خشک، گرم و مرطوب و معتدل و مرطوب اشاره ای داشته باشیم.
برای آب و هوای گرم و خشک و اماکن مسکونی، اداری و تجاری برای هر متر مربع باید از کولر گازی از ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ بی تی یو استفاده شود.
آب و هوای گرم و مرطوب نیازمند استفاده کولری با توان ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ بی تی یو است.
کولر کناسب برای آب و هوای معتدل باید رقمی در حدود ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ بی تی یو را به خود اختصاص داده باشد.
مقدار تعین شده بی تی یو بر حسب رعایت استاندارهای مبحث ۱۹ ملی ساختمان تعین شده است.
عایق بندی پنجره های، عایق مناسب برای سقف و دیوار، رو به آفتاب بودن ساختمان و استفاده از اجاق گاز، یخچال و لامپ نیز در اثر سرمایش کولرهای گازی دخیل هستند.


برند خوب و پشتیبانی قوی برای خرید کولر گازی


کولر گازی را به راحتی می توانید بر اساس اطلاعات ارائه شده در مقاله پیش رو به خانه خود دعوت کنید و شاهد متفاوت ترین و زیبا ترین ایده پردازی در دکوراسیون داخلی منزلتان باشید؛ اما آیا به این موضوع فکر کرده اید که کولر گازی را از کجا تهیه کنید که قیمت متناسبی داشته باشد و سبب پشیمان شدن شما از خریدتان نشود.
از آنجایی که خرید کولر گازی از بانه و یا خرید از پایتخت امری زمان بر و خسته کننده است و هزینه حمل بار و رفت و آمد سبب آشفتگی خاطر شما می شود برای شما یک پیشنهاد سازنده داریم.
شما با مراجعه به بانه انتخاب به صورت مستقیم و بدون هیچ گونه واسطه ای تنها با چند کلیک می توانید خرید از بانه را تجربه کنید.
کادر مجرب و حرفه ای این قابلیت را برای شما فراهم می کنند که ایده ال ترین انتخاب را به صورت کاملاً حرفه ای به خانه خود ببرید بدون اینکه دغدغه حمل و نقل بار و یا سفر به شهرهای دور افتاده در لیست خرید شما جای بگیرد.
از این رو خرید کولر گازی باکیفیت و مناسب از یک برند با کیفیت برای همه اهمیت بسزایی دارد اما نمی‌توان از مسئله قیمت نیز گذشت.
این امر در اوضاعی که قیمت ارز در کشور ما نوسان زیادی داشته برای مردم در ابتدا قیمت و بعد برند اهمیت دارد که یک امر عادی در شرایط حاضر می‌باشد.
متاسفانه در کشور ما خرید از بانه را با یک دید منفی بر خود قبول داشته‌اند که این شهر کالایی که برای فروش ارائه می‌دهند قاچاق یا قلابی می‌باشد.
آیا شما نیز دوست دارید با قیمتی مناسب یک کالایی اورجینال و غیر قلابی را خریداری کنید؟


کولر گازی اصلی از مشخصه‌هایی که دارند از اصلی ترین آنها کیفیت خنک کنندگی و سر و صدایی می‌باشد که از فعالیت کولر گازی حاصل می‌شود.