تور هند ارزان از مشهد

تور هند،تور هند از مشهد،تور هند ارزان
تور هند | هند یا هندوستان با نام رسمی جمهوری هندوستان کشوری در جنوب آسیا قرار دارد ، که پایتخت این کشور ، دهلی نو است . هند از سمت شمال غربی با کشور پاکستان ؛ از شمال با چین ، بوتان ، نپال و تبت ؛ و از شمال شرقی با برمه و بنگلادش همسایه ‌است. همچنین کشور هند از غرب با دریای عرب ، از شرق با خلیج بنگال ، و از جنوب نیز با اقیانوس هند مرز آبی دارد .
پهناوری هند ۳.۴۰۲.۸۷۳ کیلومتر مربع (هفتمین کشور جهان از نظر وسعت ، ۲ برابر کشور ایران) است . بیشتر وسعت سرزمین هند پست و هموار است و رشته‌کوه هیمالیا که در شمال کشور قرار دارد باعث شده‌است که رطوبت و ابرهای باران ‌زا به شمال آسیا نفوذ نکند و در نتیجه هندکشوری پرباران و مرطوب و دارای خاک غنی و بسیار حاصلخیز است . این موضوع باعث شده ‌است تور هند از مشهد که این کشور بتواند جمعیّت بسیاری (یکی از پر جمعیت ترین کشورهای جهان) را در خود جای دهد .

جمعیت هند ۱.۲۱۱٫۱۸۹٫۴۲۲ نفر است که دومین کشور پر جمعیت دنیا پس از کشور چین به شمار می‌آید . بندر بمبئی (مومبائی) با جمعیتی نزدیک به ۱۴ میلیون نفر ، پرجمعیت‌ترین شهر هندوستان است . جالب است بدانید که هند بیش از سی و پنج شهر بزرگ با جمعیت بالای تور هند از مشهد یک میلیون نفر دارد . شهر بمبئی ، دهلی ، کلکته ، مدرس ، بنگلور ، احمد آباد ، تریواندروم ، تور هند از مشهد با ارمغان میسور ، جی‌پور ، گوا ، پونا ، بوپال ، اگرا ، سورات ، کانپور و حیدرآباد از شهرهای مهم این کشور پهناور هستند .
هند دارای تاریخ و فرهنگ بسیار کهن و پرباری است که به ۳۰۰۰ سال پیش از میلاد می‌رسد . هند سرزمین نژادها ، زبان‌ه ا، آیین‌ها ، و فرهنگ‌های فراوان و گوناگون می‌باشد . در هند صدها نوع زبان و هزاران گویش و لهجه وجود دارد . علاوه بر دو زبان هندی و انگلیسی که در قانون اساسی این کشور زبان رسمی اعلام شده‌است . ۲۲ زبان دیگر زنده دنیا در یک یا چند ایالت ، زبان رسمی است .
شما می توانید با شماره تماس های ۳۷۲۳۷۸۰۰-۰۵۱ و ۷۲۳۷۸۰۰ ۰۹۱۵آژانس هواپیمایی ارمغان آفاق ایرانیان تماس حاصل فرمایید تا از آخرین تورهای هند ، اطلاع حاصل فرمایید .
طی ۸۰۰ سال تسلط فارسی‌ زبانان یا ایرانیان بر هند ( زمان نادر شاه افشار ) ، این کشور از فرهنگ ایرانیان و زبان فارسی تاثیر بسیاری پذیرفته ‌است . زبان فارسی در دوره غزنویان به کشور هند راه یافت و با فرمانروایی دودمان گورکانیان هند زبان رسمی شد . زبان فارسی هند شاعران بزرگی همچون بیدل دهلوی ، و امیر خسرو دهلوی و دستگاه شعری سبک هندی را در خود پروراند . زبان فارسی تاثیر فراوانی بر زبان‌های هند به ‌ویژه زبان اردو گذاشته ‌است . زبان فارسی پیش از آنکه هند مستعمره انگلستان شود (سده ۱۹ میلادی) ، دومین زبان رسمی این کشور و زبان فرهنگی و علمی به‌شمار می‌رفت .
آب و هوا هند

هند دارای آب و هوای بسیار متنوعی است هم سرد و یخ بندان و هم گرم سیری . از کوهستان ‌های همیشه پوشیده از برف هیمالیا تا منطقه حاره و گرمسیری میانه و جنوب و کویر خشک غرب این کشور را دربر می‌گیرد .
چهار فصل هند شامل : سرد وخشک از ماه های دسامبر تا فوریه ، گرم و خشک از ماه های مارس تا مه میلادی ، فصل بارش های بسیار زیاد باران و برف از ماه های ژوئن تا سپتامبر و معتدل در ماههای اکتبر و نوامبر میلادی است . به طور میانگین ۱۰۰۰ تا۱۵۰۰ میلمتر باران در سال ، تقریباً سراسر کشور هند را دربر می‌گیرد که این مقدار به ۲۵۰۰ میلیمتر در سواحل و ناحیه شمال شرقی هند ( مناطق پر بارش ) می‌رسد .


دهلی

دومین شهر بزرگ هند دهلی است و دهلی نو ، پایتخت هند ، قسمتی از این شهر بسیار بزرگ است . دهلی طبق سرشماری سال ۲۰۰۵ با جمعیتی برابر ۱۵٫۶۷۵٬۴۵۹ نفر جمعیت مرکزی و بیش از ۲۳ میلیون نفر در کلان شهر دهلی یکی از بزرگترین شهرهای هند به حساب می آید و با قدمتی بیش از ۵۰۰۰ سال به همراه شهر های دمشق و بنارس از قدیمی‌ترین شهرهای جهان محسوب می‌شود . این شهر تاکنون ۱۱ بار در جنگ ها ویران گشته و از نو ساخته شده‌است . شهر دهلی یکی از قدیمی‌ترین ناحیه مسکونی جهان به‌شمار می‌رود که تاکنون همواره قابل سکونت بوده ‌است.
شهر دهلی در ناحیه مرکزی نیمه شمالی هند و در ساحل غربی رودخانه یامونا ( جمنا ) قرار دارد و ارتفاع آن از سطح دریا ۲۳۹ متر است . وسعت ناحیه پایتخت ملی دهلی برابر ۱۴۸۳ کیلومتر مربع است که ۷۰۰ کیلومتر آن ناحیه شهری و ۷۴۳ کیلومتر مربع ناحیه روستایی است و از بزرگترین کلانشهرهای جهان محسوب می‌گردد . ناحیه پایتختی ملی دهلی یا ایالت دهلی که دهلی‌نو مرکز آن می‌باشد ، از طرف شرق به ایالت اوتارپرادش و از طرف شمال ، غرب و جنوب به ایالت هاریانا می رسد . و تماما بر روی جلگه رود گنگ واقع است .

جاذبه های گردشگری شهر دهلی

در این شهر زیبا (دهلی) اماکن تاریخی و گردشگری زیادی موجود است و این شهر از ظرفیت قابل قبولی برای پذیرایی گردشگران برخوردار است . از مهمترین مکان های گردشگری در دهلی ، می‌توان به مراکز زیر اشاره کرد :
قلعه سرخ ( رد فورت یا لال قلعه )

این مکان ، یکی از بزرگترین اماکن گردشگری دهلی است . که دستور ساخت این قلعه را شاه جهان امپراتور گورکانی ، وقتی که پایتخت خود را از شهر اگرا به شهر دهلی تغییر داد ، صادر کرد . این قلعه زیبا به وسیله دیواری از سنگهای قرمز رنگ ساخته شده است که طول آن ۵/۲ کیلومتر و ارتفاع آن از ۱۶ تا ۳۳ متر است .
مسجد جامع دهلی

مسجد جامع دهلی یا « مسجد جهان نما » از بزرگترین مساجد هندوستان و از باشکوهترین مساجد در جهان اسلام است . این بنا به دستور شاه جهان سازنده تاج محل در سال ۱۶۵۶ میلادی ساخته شده‌است . این مسجد که روبروی قلعه سرخ ، در قسمت دهلی قدیم قرار دارد ، یکی از مراکز مهم مسلمانان هند به شمار می‌رود . محوطه خارجی این مسجد می‌تواند بیش از ۲۵ هزار نمازگزار را در خود جای دهد و ازجمله اشیاء باستانی که در این مسجد نگهداری می‌شود ، قرآنی است که روی پوست آهو نوشته شده ‌استبرای ساخت این مسجد ۵۰۰۰ کارگر به مدت بیش از ۶ سال کار کرده‌اند . سقف این مسجد دارای سه گنبد است که روی آن‌ها با مرمرهای سیاه و سفید تزیین شده‌است . دو مناره این مسجد دارای ۴۰ متر ارتفاع هستند .

آرامگاه همایون

آرامگاه همایون اولین باغ ساخته شده به سبک ایرانی در هندوستان می باشد .
همایون دومین پادشاه امپراتوری مغولی هند یا گورکانیان هند بود که پس از پانزده سال که در دربار ایران پناهنده بود به کمک شاه طهماسب اول تاج و تخت خود را باز ستاند و به هند برگشت اما پس از چند ماه به طور ناگهانی و بر اثر سقوط از پله‌های کتابخانه‌اش فوت کرد . این آرامگاه با شکوه به دستور همسر وی حمیده بانو بیگم که در ایران با معماری ایرانی آشنا شده بود ساخته شد . کار ساخت این بنا در سال ۱۵۶۲ یک سال پس از مرگ همایون آغاز و هشت سال بعد پایان یافت . معماران این باغ سید محمد بن میرک غیاث الدین و پدر وی میرک غیاث الدین بودند که از هرات به دهلی آورده شده بودند . این آرامگاه با الهام از مقابر ایرانی و فضای چهار باغ یا باغ جنت ساخته شده که اولین باغ به این سبک در هندوستان به شمار می‌رود .شما می توانید با شماره تماس های ۳۷۲۳۷۸۰۰-۰۵۱ و ۷۲۳۷۸۰۰ ۰۹۱۵ تماس حاصل فرمایید تا از آخرین تورهای هند ، اطلاع حاصل فرمایید .
منبع:
تور هند ارزان از مشهد