مناطق دیدنی استانبول،استانبول نقاط محبوب

استانبول بزرگ‌ ترین و دیدنی ترین شهر ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی کشور ترکیه است.
استانبول در کنار تنگه دیدنی بسفر و دریای بسیار زیبای مرمره قرار گرفته است. تنگه ی دیدنی و زیبای "بسفر" دو قاره آسیا و اروپا را از هم جدا می کند. این شهر تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره آسیا و اروپا قرار گرفته است. بندر شاخ طلایی یا خلیج در استانبول است.
آب و هوای این شهر زیبای ترکیه در تابستان ها گرم و مرطوب و در زمستان ها سرد،بارانی و برفی است.
میزان بارش سالیانه استانبول به طور میانگین ۸۷۰ میلی متر است. رطوبت در این شهر اکثر اوقات زیاد است.
با تور استانبول از مشهد که آژانس هواپیمایی ارمغان آفاق ایرانیان ارائه میدهد شما می توانید از آخرین روزهای فصل زیبای زمستان استفاده کنید و تعطیلات خود را با خاطره ی سفری بیاد ماندنی به پایان برسانید.
تعدادی از نقاط محبوب و مناطق دیدنی استانبول رو به شما در اینجا معرفی میکنم:
ساحل ترو بلو

ساحل تُرو بلو چشم انداز بسیار دیدنی و زیبایی به دریا دارد. شما می توانید جزایر و قایق های ماهی گیری را از کالامیس مارینا ببینید و همچنین می توانید نظاره گر غروب زیبای آفتاب باشید.
تُرو بلو ساحل شنی زیبا، استخر، رستوران ها و بارهای بسیار خوبی به همراه اجراهای زنده دارد.
ساحل بورشت

یکی از مشهورترین سواحل ترکیه محسوب می شود که در طول کرانه دریای سیاه واقع شده است و متعلق به دانشگاه بُگازِسی می باشد. این ساحل که ظاهراً بی پایان است دارای چترهای ساحلی، یک بار و فضایی برای انواع انجام و لذت بردن از ورزش های ساحلی است. ساحل بورشت باعث خواهد شد که حس کنید کیلومترها از شهر فاصله دارید.
سواحل دریای زیبای مرمر

سواحل دریای زیبای مرمر نیز بر دیگر زیبایی های این شهر افزوده شده و دقایقی پر از آرامش را برای شما به ارمغان می آورد. ساحل زیبای این دریا از شهرت زیادی برخوردار است و یکی از مناطق پر طرفدار توریستی استانبول به حساب می آید.در روزهای گرم تابستان سورپرایزی بی نظیر در دل شهر استانبول برای شما در نظر گرفته شده است که با دیدن آن حیرت زده خواهید شد.
ساحل دالیا

این ساحل که یکی دیگر از سواحل دوست داشتنی شهر استانبول است در خلیج کوچک دِمیرجیکوی قرار دارد.
هرچند که دالیا به اندازه کافی بزرگ است که بتوان گوشه ای خلوت و خصوصی در آن یافت و به اندازه کافی سبز است که توریست های دوست دار طبیعت از آن لذت ببرند، ولی می توان در آن به فعالیت های فیزیکی پرداخت.
خیابان استقلال


معروفترین خیابان شهر استانبول است که در منطقه Beyoglu و منطقه اروپائی استانبول واقع گردیده است.در گذشته این خیابان به نام Cadde-i Kebir یا خیابان بزرگ نامیده می شد.روزانه میلیونها توریست و همچنین مردم ترکیه برای گردش و تفریح به این بلوار زیبا آمده و از فروشگاهها سینماها رستورانها کافه ها مساجد گالری های هنری مغازه ها سفارت خانه ها و سایر دیدنیهای این بلوار زیبا و دیدنی لذت می برند و این بلوار به یکی از تفریگاه های زیبای مردم تبدیل شده است.

منبع:
مناطق دیدنی استانبول،استانبول نقاط محبوب