با عرض سلام و ادب خدمت همه سروران خودم در کاشان جی اس ام
این پست شاید کمی قدیمی باشه ولی بدلیل احتیاج برخی دوستان به این اموزش و مشکلات برخی از کاربران در این رابطه براتون میذارم امیدوارم که به کارتون بیاد


بی شک برای همه ی شما پیش امده است که در هنگام برداشتن ای سی ها با کنده شدن متالیزه های (پایه ) ان از روی برد مواجه می شوید . اولین کاری که همه در این حالت انجام می دهند مراجعه به شماتیک است . اما نمی دانند واقعا این پایه به کجا وصله و اصلا در شمایتک این پایه به چه صورت نام گذاری می شود .
ما در این پست قصد داریم تا این مشکل را برای شما حل کنیم .
مبحث اول IC RETU گوشی ها نوکیا .
ابتدا برد را به صورتی می گیریم که جهت ای سی به سمت چپ و بالا باشد و به این صورت ان ها را شماره گذاری و نام گذاری می کنیم . این نام گذاری بسیار مهم و 90% کار ما است که همه ان را نمی دانند .
خوب ما فرض میکنیم که پایه ای که دور ان را دایره ی زرد مشخص شده کنده شده است . خوب با کمی دقت می توانیم این پایه را نام گذاری کنیم (G2) . به جهت ای سی توجه کنید .
خوب حالا سروقت شماتیک می رویم و Retu گوشی را در شماتیک پیدا می کنیم .
همونطور که در تصویر زیر مشخص است پایه ی G2 به خازن C2200 وصل است .خوب حالا به صفحه ی اخر شماتیک رفته و محل خازن c2200 را پیدا می کنیم .


خوب به همین راحتی ما توانستیم محل ای سی و مسیر ان را پیدا کرده و می توانیم با استفاده از سیم لاکی ان را ترمیم کنیم که البته این کار به این سادگیا نیست و احتیاج به مهارت زیادی داره

منبع:پارس